pondělí 23. března 2015

Přicházíte z práce unavení? (3)

A nesedíte s kolegou proti sobě?

Vyhněte se uspořádání, kdy hledíte přímo do tváře kolegovi, nebo jinému člověku.

Je to konfrontační poloha, která vás bude stále vybuzovat k ostražitosti. Je obtížné se tak soustředit, stále vás tlačí ke společenské aktivitě, někoho až k agresivitě. Je to nepohodlné a zneklidňující.

Dbejte také, ať vaši klienti nepřicházejí přímo proti vám. Možná se vám už někdy stalo, že jste nahlédli do obchodu, ale prodavač stojící přímo proti vstupu, byť za pultem, vás jen svým postavením tváří proti vstupu odradil od vejití dovnitř.
Dokonce i dveře přímo proti sobě (třeba na chodbu z kanceláří) povzbuzují agresivitu a emocionální výkyvy, brzdí spolupráci.

Lidské tváře jsou velmi výrazné, jsme zvyklí je pozorovat a všímat si na nich i nejmenších změn.
(Proto jsou také na bankovkách portréty a ne třeba hrady a zámky. Možná nerozlišíte Křivoklát od Karlštejna, ale běda, kdyby měl Palacký trochu víc pokrčený nos! Toho by si všimli i laici, nejen odborníci na padělky.)
A to je také ten důvod, proč si nedávat proti sobě žádné portréty. Ani svaté obrázky, ani vlastní děti nebo rodiče, ne přímo proti sobě. Pokud jsou na jakémkoli obrázku lidé, lidské tváře, soustředíte se na ně až tak, že je obtížné všímat si i něčeho dalšího. Vše další pak berete jen jako pozadí, lidské tváře prostě na sebe strhávají vaši pozornost.

Také si nesedejte tak, abyste se viděli přímo v zrcadle. Pokud se budete pozorovat při práci v zrcadle, budete dvojnásob unavení.

Tipy:
Vyhněte se jakémukoli pracovnímu uspořádání, kdy budete tváří v tvář druhému člověku.
Nedávejte si přímo před sebe, do svého zorného pole, žádné portréty.
A žádná zrcadla!

Pro další tipy proti zbytečné únavě se podívejte vpravo nahoře na e-book  "5 upírů, kteří nám berou energii"

Žádné komentáře:

Okomentovat