čtvrtek 6. března 2014

Duch místa


 "Duch místa", aneb "Rukověť pro navázání posvátného vztahu. Obřady a vizualizace pro kultivaci našeho vztahu se Zemí." 
 Autorka Loren Crudenová se intenzivně a dlouhodobě zabývá severoamerickým šamanismem, ale s globálním nadhledem se dotýká také svého evropského dědictví.
 Kniha je koncipována více jako inspirace, než učebnice, která nám pomůže naladit se na přirozené cykly Země v rytmu ročních dob.
 K této knize se vždy po čase vracím, protože kontextem pro ni není kultura či náboženství, ale přirozený svět. Je to svět ve kterém žijeme.
 Lorenin šamanský kruh nese všechny aspekty ročního cyklu. Naladěním se na něj můžeme v sobě najít odpovídající energie, které jsou charakteristické pro roční období a směřování. Je to přirozený cyklus, a hledáme-li spojení s životní silou a svým vlastním potenciálem, pak by jsme se měli připojit k přírodním cyklům, skrze něž dýchá síla.
 Vždyť "Ať žijete kdekoliv, všude je tato změna v skrytu přítomna - pohyblivá rovnováha světla a tmy, horka a zimy, sucha a vlhka, růstu a odpočinku. Jsou tu cykly Měsíce, cykly počasí, cykly ročních dob. Neustálá změna a vzájemně svázané procesy probíhají i uvnitř vašeho těla : hormonální cykly, biorytmy, reakce na světlo, teplotu, činnost ...."

Žádné komentáře:

Okomentovat