neděle 22. února 2015

Přicházíte z práce unavení? (1)

A nemáte za sebou dveře?

Sedět, stát, pracovat s dveřmi za zády uvádím jako velkou chybu, protože je častá a opravdu závažná. Je to takový upír, který nám bere energii. Někdy si ho (těch dveří) všímáme, a štvou nás, někdy, častěji, na to co je za námi nemyslíme. Ale energii nám to bere vždycky. 
Třeba v restauraci si nesedneme zády do prostoru. Každý si sedne tak, aby měl za sebou pevnou zeď a před sebou výhled na vstup i celý prostor. 
Jídlo je naštěstí pořád ještě příležitostí pro vnímání našich základních instinktů. Ale na pracovišti často jdeme přímo proti těmto instinktům. 
Člověk, který sedí zády ke dveřím se nemůže plně soustředit na to, co má před sebou, ať už jídlo nebo práci. Stále musí, takzvaně "jedním okem, jedním uchem", sledovat co se děje za ním, kontrolovat jestli ho někdo zezadu nepřepadne. A bohužel to tak funguje i když jste třeba sami doma. 
Je pak jasné, že nemůžete svou energii věnovat svému pracovnímu úkolu, nemůžete podat stoprocentní výkon, ale ani energii neušetříte, protože její část je vázána na hlídání vašich zad.

Dveře za zády oslabují, a to nejen zbytečným odčerpáním energie. Protože jste v této pozici v pozici „oběti“ - čekáte útok a vaši spolupracovníci to na určité úrovni také vnímají. Asi vás nikdo nepřepadne, ale snáze se můžete stát obětí zrady, podrazů a pomluv. 

Tipy: 
Dbejte, ať při práci nemáte za zády vstupní dveře. Nejlépe je nemít za zády žádný otvor, dveře ani okno, ani prostor, kterým se prochází.
Okno přímo za zády můžete zakrýt závěsy. Pokud jsou ve zdi za vámi dveře, a nelze to změnit, snažte se posunout co nejdále doleva, abyste na dveře viděli při co nejmenším natočení vpravo. (Pravou stranu máme více pod kontrolou, snáze se zde „ubráníme“.) 
A pořiďte si „ředitelské křeslo“, s pevným, neprůhledným, až nad hlavu vysokým opěradlem. Celý problém nevyřeší, ale snad vás ochrání od největších škod.

Pro další tipy proti zbytečné únavě se podívejte vpravo nahoře na e-book  "5 upírů, kteří nám berou energii"

Žádné komentáře:

Okomentovat