sobota 4. května 2013

Máte dost návštěv? A židlí?


  Nechodí k vám přátelé? A máte pro ně dost židlí?
  Je to jednoduchá otázka a přece může člověka zaskočit. Rádi byste vítali návštěvy, přátele nebo rodinu, ale oni nějak nechodí. Možná je jednoduchá pomoc: Pořiďte si dostatek židlí nebo křesílek, do kterých návštěvu usadíte.
  Ale ty židle musíte používat. Pokud chcete zvát hosty, je potřeba, aby se u vás cítili příjemně. A nepoužívaný kus nábytku není zdaleka tak pohodlný, jako ten osezený.

  Možná jste to zažili: Přijdete na návštěvu k babičce, a ta vás pozve do obyváku, svého "parádního pokoje". Ten vypadá skvěle, ale působí úplně mrtvě. Jak se běžně nepoužívá, není v něm žádná energie čchi, žádný život.
  A rozhovor se nerozproudí, konverzace vázne, vztahy chladnou. To není místo k přátelskému posezení. Naštěstí se s tímto parádním pokojem už příliš často nesetkáme. (Možná bohužel, lidi si pořizují stále menší byty)
  Nebo vás babička vezme do obytné kuchyně, kde žije a z jedné židle sundá kupu časopisů, z druhé košík s pletením a sem vás usadí. Místnost je sice zabydlená, ale židle nepoužívané - tedy k sezení - a také jste svědkem této zmatené aktivity, která se snaží rychle proměnit místnost ze soukromé nory ve společenskou místnost.
  A možná to je poslední kapka, která vás příště (neuvědoměle) od návštěvy odradí.
  Takže: pořiďte si dost židlí a používejte je!

Žádné komentáře:

Okomentovat