úterý 19. února 2019

Jaro přichází s měsícem Tygra


Letos nám začal čínský nový rok solární (8) i lunární (Zemní Vepř) téměř ve stejném čase, tak je nástup nového roku obzvlášť prudký. A jarní energie měsíce Tygra tomu napomáhá.
Jarní energie mají rychlý, nezadržitelný nástup, objevují se přímo tygřím skokem v měsíci Tygra  
Nový čas tohoto období nazýváme předjařím, i když letos to vypadá už na jaro :-D

Pro jeho využití přizpůsobme i svůj prostor, svůj interiér. 
Každá sezona má svou energii, kterou můžeme využít. Pokud nejsou energie času a prostoru v souladu, dochází k jejich konfliktu, který člověka vyčerpává a zhoršuje kvalitu života i zdraví. (Těchto sezon je podle Feng-šuej během roku 8.)
Teď už bychom měli opravdu odstranit všechnu zimní výzdobu a připravit se na nový rok. Tyto první jarní energie jsou chladné a svěží. Přinášejí svěžest větru, proto je větrání (velkými otvory a rychlé) v souladu s tímto časem.
I když je ještě chladno, neuzavírejme se do jeskyň, pusťme do našich interiérů a životů čerstvý vítr, světlo a jarní (velmi světlou) zeleň!

Tygří energii můžeme využít pro svůj postup vpřed, ale musíme ho už mít naplánovaný. Aby Tygr ulovil svou kořist, musí ji jasně vidět, jinak může zůstat, jako velká kočka, ležet na sluníčku. Zemní energie tohoto roku mohou vést k většímu polehávání. Ale když v měsíci Tygra zabereme, s jasným cílem, tak čím větší se nám podaří ten tygří skok, tím snáze se bude pokračovat. Tady platí, že dobrý začátek je polovina úspěchu.

Žádné komentáře:

Okomentovat