sobota 21. listopadu 2015

Symboly hojnosti

Čekají nás vánoce - svátky hojnosti.
Za chvíli bude advent, přípravy v obchodech jsou už v plném proudu. Výlohy se třpytí, lesklé vánoční ozdoby jsou navěšené všude možně. Ale čeho je moc, toho je příliš a možná se budeme všichni těšit až to vánoční třeštění skončí. 
Slavnostní výzdoba ale není nic nad čím bychom měli ohrnovat nos. 
Vždy když přicházíte domů, vstupujete do svého prostoru, měla by být vidět hojnost. Hojnost požehnání. To není spousta věcí a věciček, ale krásný, prozářený prostor, posílený barvami, světly, materiály, které podpoří hojnost, rozmanitost, bohatství ve vašem životě. 
Klasicky je symbolem bohatství zlato, zlaté předměty, které vás doma vítají. V Číně se používají i například mince zavěšené na kliku, nám může stejně posloužit např. zlatá (mosazná) klika u dveří. 
Krásný vstup do domu, do bytu, ozdobený adventním věncem, ve vstupní hale zlaté jmelí, vázy s květinami, věci, které rozsvítí, prozáří náš byt i život. 
Velmi důležitým místem - středem hojnosti je jídelní stůl. A zvláště při slavnostních příležitostech tady není místo pro strohost a minimalismus. Tady je třpyt, světlo, lesk a rozmanitost (a cukroví :-))  symbolem a vyjádřením požehnání, které se dostává našemu domovu a našemu životu.
Užívejme si ho


Žádné komentáře:

Okomentovat