pondělí 15. června 2015

Nepořádek - nedokončené věci

Nedokončené věci, nedotažené akce, všechny nevyřešené záležítosti váží v podvědomí mnoho energie a mají vliv na váš život.
Tato forma nepořádku je méně na očích a je snazší ji ignorovat než ostatní druhy nepořádku, ale její následky jsou dalekosáhlé. Jsou stálou zátěží a neustále, nepřetržitě vám odvádějí energii.
Dá se říci, že všechno co je nedokončené, zaplňuje nepořádkem vaši duši.

Věci, které neřešíte ve svém domově, ve svém prostoru, odrážejí témata, kterými se nezabýváte ve svém životě.
A s velikostí, či důležitostí, té věci roste i míra negativního vlivu na vaši schopnost pokročit dále v životě.
Kapající kohoutky, rozbité zásuvky, které je třeba opravit, telefonáty, které je třeba vyřídit, vztahy od nichž je třeba se posunout dál... nedořešené věci ve vašem životě budou brzdit váš pokrok, pokud se jim nebudete věnovat. Potlačení těchto věci ve vašem podvědomí stojí spoustu energie. Budete opravdu překvapeni a potěšeni, jak prudce se zvýší hladina vaší energie, když prostě dokončíte všechny rozdělané záležitosti.

Ze všeho nejvíc požírá čas a energii
neustálé neproduktivní přemýšlení
o věcech, které musíme udělat.
Samozřejmě nezvládnete vyřešit a dokončit všechno a hned. (To nikdo :-) V tom případě je dobré udělat si plán: Například když máte garáž zanesenou starými nepoužívanými krámy.
Vždy když jdete kolem garáže si vzpomenete, že ji máte uklidit a máte z toho špatný pocit. A i když si nevzpomenete, ve vašem podvědomí tato garáž funguje jako špunt, který brání proudění energie, a na jeho obtékání se spotřebuje hodně sil.
Když si naplánujete, písemně, její úklid na určitý čas, třeba po prázdninách, po velikonocích a pod., tak teď několik týdnů (i měsíců), když půjdete kolem garáže nepadne na vás deprese, a také vaše podvědomí bude vědět, že garáž se bude uklízet - ale ne teď. Bude to, jakoby jste si vybudovali obtokový kanál kolem toho špuntu.
Není to samozřejmě řešení, ale dá vám to čas a sílu k postupnému uspořádání svého prostoru a života.

Pro tento typ plánování doporučuji skvělou knihu "Mít vše hotovo" aneb: Jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře.
David Allen napsal tento bestseller pro manažery, ale je to kniha velmi dobře použitelná pro každého. Autor opravdu ví oč jde a hlavně co s tím :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat