pondělí 18. srpna 2014

Umění zahálky

Umění zahálky 
Schnabel Ulrich
Kniha pro všechny,kdo již mají krásný byt, skvěle zařízený, s úžasným výhledem..., a nemají chvilku aby poseděli a pokochali se. Pro lidi, kterým život prchá v hektické aktivitě. Manuál záchrany všech přepracovaných. Jak zahálet a tím si uchovat svěžest a zdravý rozum. Chvála pomalosti a rozumu.

Zaujaly mne zde Kategorie poledního spánku:
Power-Nap (5 - 10 minut)  Zvyšuje především pozornost a motorickou výkonnost.
Klasické zdřímnutí  (20 -30 min.) Zpravidla dosahuje fáze hlubokého spánku (delta vlny) Proto zajistí i duševní regeneraci a zvyšuje výkonnost při provádění mentálních úkonů.
Luxusní zdřímnutí (60 - 90 min.) nám poskytne kompletní spánkový cyklus včetně fáze REM. Zaručuje největší efekt tělesného uvolnění a podporu duševní kreativity
Espresso-Nap začíná vypitím kávy, po které (než začne působit kofein) si rovnou lehneme do postele. Kofein v krvi, při zdřímnutí, odbourá látky, které obyčejně způsobují ospalost, čímž si zajistíme obzvláště svěží probuzení
Spánek přes den je prý všeobecně prospěšný, povzbuzuje veškerou výkonnost, dokonce omlazuje a zlepšuje pleť!  Tak se neostýchejme a šup na gauč! :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat