úterý 26. března 2013

Zelená


 Zelená barva symbolizuje růst, jaro, časné ráno, nové možnosti.

  Její energie souvisí s prvkem dřeva. To není dřevo jako polínka, ale jako strom - jako živý strom, který svými kořeny nasává vodu a táhne ji kmenem vzhůru až do konečků větviček a listů. Tento nepřetržitý tah vzhůru, tak si můžeme představit typ energie čchi, který se nazývá  "dřevo".
  Tato energie růstu, stálého stoupání vzhůru nám přináší do života odblokování, ruší všechna omezení, přináší nové možnosti.

  Pokud se cítíte omezováni, prostorem, časem, lidmi, situací, přidejte si do svého prostoru prvek dřeva. A to jsou všechny odstíny zelené barvy, svislé členění, rostliny rostoucí vzhůru. Také východ slunce, bavlna, len, ovoce.

   Je to chladná barva, takže prostor opticky zvětšuje, odlehčuje, ale i ochlazuje. (Rozdíl ve vnímání teploty v místnosti vymalované červenou, nebo světlezelenou barvou, může být až 6 stupňů.)

  Zelených odstínů je mnoho, stačí se podívat na jediný strom nebo keř, lidské oko je trénované na vnímání tohoto množství. Takže se může stát, že při vymalování zelenou barvou, vidíte spoustu 'kocourů'. Prostě velmi jemné rozdíly v sytosti či odstínu, v zelené vidíte mnohem lépe, než v případě jiných barev.
  Také je dobré uvážit, jestli vám zelená barva sluší, zvláště třeba v ložnici, velké barevné plochy vrhají odlesk na tváře.

  Podle feng šuej není vhodná zelená barva ve velkém množství do koupelny. Nedávejte jí tam tolik, aby při vstupu byla zelená hlavním barevným dojmem.

 Zelená barva je velmi výhodná v bytech v nižších patrech obytných domů. V nejvyšších patrech s ní šetřete,  na vrcholu s výhledy už nejste omezováni a možností růstu je zde dostatek.

Žádné komentáře:

Okomentovat