pátek 2. prosince 2011

Pomůcky pro Feng shui

Pár slov o pomůckách pro zlepšení harmonie prostoru:
Ty tyčové zvonky, klepátka a cinkátka z nejrůznějších materiálů, které se hodně prodávají v obchodech s dekoracemi a orientálním zbožím, se nazývají větrné zvonky a používají se k usměrnění a změně proudění energie v prostoru.
 Zvonek instalovaný nade dveřmi obchodu nejen ohlašuje vstup zákazníka, ale také upozorňuje příchozí, že vstupují z hlučné ulice do tichého, příjemného prostoru prodejny, a tak je nenásilně vybízí ke změně rozpoložení a vnímání, ke změně vlastní vnitřní energie (čchi).
 Zvonky v domácnostech se věší na stejná místa - tam, kde se z jednoho prostoru přechází do jiného, např. mezi kuchyní a jídelnou, mezi pracovním koutem a sezením před televizí. Věší se vysoko, aby se netloukly dveřmi, ale rozechvívaly proudem vzduchu při procházení pod nimi. Pro výběr je mimo jiné důležité, aby vám byl jejich zvuk příjemný.
 Nejrůznější pohyblivé ozdoby mají za úkol totéž - rozptýlit a povzbudit energii v prostoru. Jejich jemný pohyb v proudění vzduchu rozhýbává energii čchi, nenechává ji zmrtvět či vytvořit dusnou atmosféru.

 Masky, sošky, amulety.
Tyto předměty bývají často vytvářeny za účelem zahnání zlých sil. Zjistěte si před koupí o co opravdu jde (démon bouří či bohyně plodnosti?) a rozvažte, zda to opravdu chcete mít doma. Chcete vystrašit zlé duchy, ne svoje děti. Pokud toužíte jen po artefaktu, je jistější si vybrat v dobré umělecké galerii. Umělecký předmět neztratí při změně módy na hodnotě. Pokud opravdu potřebujete magický předmět, vybírejte ještě uvážlivěji. Možná by vám stejnou službu udělala podkova nade dveřmi.

Žádné komentáře:

Okomentovat