pondělí 19. prosince 2011

Nový měsíc - nový začátek

  Letos se nám krásně sešel konec adventu s ubývajícím měsícem a nov se štědrým dnem. Okamžik nového měsíce je symbolem nového začátku, nového zrození.
  Ubývající luna podporuje očistu i všechno odcházení. Lépe se vše čistí, špína lépe pouští, dokonce i pračka lépe pere (to je sice pod mou rozlišovací schopností, ale mám to vícekrát potvrzeno od řady žen.)          Snáze se vyhazují staré krámy, snáze se hubne, ale také se snáze zbavujeme starých návyků, starých myšlenkových vzorců, svazujících myšlenek.
  Období novu nám může pomoci s každým novým začátkem. Teď nám nejbližší nov souzní s novým zrozením v křesťanském kalendáři, další nový měsíc bude označovat začátek čínského nového roku. Ten začíná vždy podle měsíčního cyklu v okamžiku novu. 23. ledna 2012 začne rok draka, který bude, jak už draci bývají, velkolepý, ohromující, dravý a rychlý. Ale každý nov nám může v našich začátcích napomoci.
   Když měsíc přibývá, lépe se příjímají posilující energie, i vitamíny. 2 -3 dny úplňku jsou náročné pro organismus, využijte je k odpočinku.

Žádné komentáře:

Okomentovat