sobota 19. listopadu 2011

Zbavte se nepořádku s FENG-ŠUEJ

Obálka titulu Zbavte se nepořádku s feng-šuej
Máte pocit, že všeho je prostě moc, cítíte se zavaleni zbytečnostmi a toužíte se osvobodit? Autorka nabízí nový přístup, jak si dát život do pořádku.
Je to jako se sexem: Hlavní je začít, pokračovat pak už budete chtít sami. Je to vzrušující, přináší to uspokojení a především to funguje!

No, možná to není až tak zábavné jak říká anotace, ale skutečně to funguje.
 Feng shui/Feng-šuej je staré čínské umění o uspořádání prostoru, které pomáhá člověku získat více energie, radosti a životního štěstí.
 Bohužel, pro úspěšné používání Feng shui je první a naprosto zásadní věcí, zbavit se nepořádku.
 Nejedná se jen o běžný nepořádek, ale také o jeho vyšší, spirituální rovinu. Nepořádek nejsou jen neuspořádané věci. Je to chaos, negativita, neuspořádanost myšlenek, zatížení prostoru, a tím i vašeho života.
 V knize "Zbavte se nepořádku s FENG - ŠUEJ" autorka Karen Kingstonová popisuje co nepořádek vlastně je, proč jej máme, a proč je tak obtížné se ho zbavit. Popisuje chaos a s ním spojené situace s nadhledem a humorem, je to velmi čtivě napsaná kniha. A také výborně přeložená a vypravená. Za to můžeme být vděčni překladatelce paní Evě Veselé, kterou kniha nadchla tak, že ji skvěle přeložila a krásně vypravenou vydala pro nás všechny.
A musím říci, že já jsem také nadšená. Mohu ji opravdu doporučit, inspirujte se, a udělejte si podle knihy
Test nepořádku: 
 Rozhodněte se, že všechno, co zabírá u vás doma nějaké místo, musí pro to mít dobrý důvod.
Ptejte se: 1. Pozvedne tato věc hladinu mé energie, když na ni myslím, nebo ji vidím?
                   Rozpoznání, zda pociťujete příliv energie nebo ne, je nejspolehlivější částí testu nepořádku.
                   Vaše mysl si vymyslí všechny možné důvody, proč si tu kterou věc nechat, ale vaše tělo nelže.
               2. Opravdu mám tuto věc rád/ráda?
                   Pokud ano, opravdu mne inspiruje, nebo je jenom "hezká"? Nemám už dostatek věcí  tohoto       typu? I přesto, jak mám tuto věc ráda, nemá v mém životě nějaké smutné asociace?
               3. Je to opravdu k užitku?
                   Pokud ano, kdy jsem to naposled použil/a? Kdy to asi tak mohu opravdu znovu použít?
  Pokud odpovědí na otázky není jednoznačné ANO, pak co tento předmět dělá ve vašem životě?
  Máte-li nahromaděných věcí opravdu hodně, možná je budete muset probrat několikrát, než budete připraveni se jich zbavit. V některých případech to může trvat opravdu dlouho, než si skutečně připustíte, že se to stále ještě k ničemu nehodilo.

  Při svých konzultacích Feng shui, a přednáškách o Feng shui, se hodně vracím na začátek, k důležitosti očisty prostoru. Jednoduché doporučení zní: Zbavte se všeho, co jste za poslední rok nepoužili. Protože češi jsou konzervativní, říkám - zbavte se všeho, co jste nepoužili poslední dva roky. To jsou věci, a s nimi spojené energie, které ve vašem životě už nemají místo. Zdálo by se, že jednou větou je vyřešeno, ale ve skutečnosti to není tak snadné. Celá kniha na téma zbavení se nepořádku, pokud chceme zlepšit svůj život, opravdu není marnost.


Žádné komentáře:

Okomentovat